Dávkovanie kombuchy

 

Odporúčaná denná dávka pri zdr. ťažkostiach je min. 0,5l kombuchy: ráno nalačno vypiť 150ml, na obed a večer pred alebo po jedle 150ml.

Preventívna dávka sa odporúča minimálne 200ml denne.

Tehotné a dojčiace ženy  môžu kombuchu piť po konzultácii s lekárom, kvôli kofeínu, ktorý obsahuje. Vhodná je zo šípkového čaju ako u detí - neobsahuje kofeín.

Deti od 3 rokov  môžu piť kombuchový nápoj (najvhodnejšia pre ne je kombucha zo šípkového čaju, pretože neobsahuje kofeín). Dennú dávku pre deti upravíme na polovicu.

Vyliečeným alkoholikom - kombuchu neodporúčame piť, i keď obsahuje len malé percento alkoholu (okolo 0,5%-1%). Toto množstvo je bežne pre spotrebiteľa neškodné. Alkohol je „medziprodukt“, ktorý vzniká počas spracovania cukru v kvasnom procese. Zároveň je vstupným materiálom pre iné baktérie, ktoré ho spracúvajú na prospešné látky.

Prestávka v užívaní - Po troch týždňoch užívania odporúčame týždeň vynechať a pokračovať znova v trojtýždňovom intervale. Toto je potrebné dodržať, aby si telo na pomoc  kombuchy príliš nezvyklo, lebo by mohlo nedostatočne reagovať na jej pozitívne účinky.

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Tvorba webu zdarmaWebnode